„Lenovo“ ги надмина очаквањата со раст од 31 проценти на профитот

Во периодот од 01.01.2020 до 30.06.2020 година Стопанска банка АД Скопје оствари нето добивка пред оданочување во износ од 1.057.284 илјади денари. Нето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанска банка АД – Скопје во првите шест месеци од оваа година оствари нето добивка пред оданочување во износ од 1.057.284 илјади денари споредена со износ ...
| | веќе видена | слични

Вкупните приходи на компанијата забележаче раст од 24 процетни на 153,75 милијарди јуани (22,2 милијарди долари), а аналитичарите претходно предвидуваа раст на ...
| | веќе видена | слични

Најголемата охридска хотелиерска компанија прими страшен удар од пандемијата што ја предизвика COVID 19. Во вториот квартал приходите изнесувале само 11.000 ...
| | веќе видена | слични

Корона кризата дефинитивно го погоди банкарскиот сектор во земјава. Во првото полугодие од годинава вкупниот профит на сите, тогаш 15 банки во земјава, се ...
| | веќе видена | слични

Киенската компанија „Алибаба“ денеска ги објави прелиминарните податоци за приходите и профитот во првиот квартл од тековната финансиска година, што заврши во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Австралиската авиокомпанија Квантас ервејс предупреди дека затворањето на сојузните граници сериозно го попречува опоравувањето на домашниот воздухопловен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И Стево Пендаровски стана дел од пазарџиско-политичката операција наречена попис по стандарди на Зоран Заев. Наместо реална статистичка слика, очигледно власта ...
сите 398 | | | веќе видена

Генералниот инспектор на Министерството за правда на САД, Мајкл Хоровиц, соопшти денеска дека е започната истрага за можно незаконско влијание врз ...
сите 237 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 90 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 294 | | | веќе видена

Актерот Сашо тасевски, на социјалните мрежи го коментира обидот на власта, како што веле, да истурка лажиран попис. Епидемијата спласна, оти треба да истуркаат ...
сите 93 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска ќе потпише десет извршни наредби за борба против коронавирусот, вклучително и наредба фондот за непогоди да се ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Lenovo“ ги надмина очаквањата со раст од 31 проценти на профитот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: