Нови 85 случаи со Ковид-19, четворица починати, оздравени 42 пациенти


3 копии
5 копии

Бројот на заразени од корона во Германија се зголемува што предизвика сериозна вознемиреност кај канцеларката Меркел која свика итен состанок со премиерите на ...
| | веќе видена | слични

Од коронавирус во светот починале 774.727, а оздравеле 14.629.583 луѓе. – Во изминатите 24 часа во Грција се регистрирани 150 нови случаи Ковид-19, а починаа ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени со коронавирус во последните 24 часа во Србија е 100.Во тој период се извршени вкупно 7.352 тестирања.Уште три лица починаа во Србија како ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 912 тестирања, а регистрирани се 103 нови случаи на Ковид-19. Од нив, најмногу се од Куманово – 26 по што следува Гостивар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мафијата на Зоран Заев ја урна економијата во Република Македонија. Поради неспособноста на владата предводена од СДСМ останаа над 40 илјади граѓани на улица ...
сите 324 | | | веќе видена

Владата ги разгледа и прифати општите препораки за организирање на настани кои беа предложени од Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство ...
сите 305 | | | веќе видена

Колку ќе траат часовите и која ќе биде дозволената максималната бројка на ученици во паралелките во основното и во средното образование ќе одлучува Владата, ...
сите 252 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски преку Фејсбук го обвини претседателот на Собранието, Талат Џафери дека ги штити министрите од пратенички прашања. ...
сите 43 | | | веќе видена

Германската влада ја поздрави веста денес дека состојбата на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални дополнително се подобри и потврди дека Москва испратила ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 85 случаи со Ковид-19, четворица починати, оздравени 42 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: