(ВИДЕО) Либанка позира во венчаница, експлозијата ја растури свадбата


Невеста позира во венчаница во Бејрут, а потоа одекна експлозија. Исраа Себлани се наоѓала пред хотелот со сопругот во моментот на експлозијата во која загинаа ...
| | веќе видена | слични

Силата на експлозијата ја фрли невестата на земја, а и младоженецот не помина подобро. Тој „одлета“ речиси два метри пред да падне на земја Требаше да биде ...
| | веќе видена | слични

Сахар Фарес, 24-годишна медицинска сестра стана симбол на катастрофата што се случи во Бејрут. Сахар беше со пожарникарите кои беа убиени во експлозиите што се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кај Kомисијата за заразни болести сепак нема расположение да одобри целодневна настава со физичко присуство на учениците од прво до трето одделение но утре ќе ...
сите 405 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи презема стандарди полициски оперативни мерки и активности, коментираат од МВР во врска со обвинувањата кои ги упати ...
сите 130 | | | веќе видена

Би потсетил дека ВМРО-ДПМНЕ имаше три барања по однос на овие протести, првото барање да се снижи цената на струјата која што е навистина скапа во однос на ...
сите 189 | | | веќе видена

Билатералните проблеми не треба да бидат дел од преговарачката рамка за проширување на Европската Унија, смета германската амбасадорка во земјава, Анке ...
сите 379 | | | веќе видена

Данска вчера регистрира најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата на коронавирусот – 589, соопшти Данскиот здравствен институт. Според ...
сите 389 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Либанка позира во венчаница, експлозијата ја растури свадбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: