Над 40 проценти од заболените од корона во италијански град , немале симптоми


Авторите велат дека нивното истражување сугерира дека асимптоматските пациенти може да бидат значајни носители на вирусот и ја истакнуваат важноста на ...
| | веќе видена | слични

Во тек е најголемиот психолошки експеримент, тврдат психолозите. Пандемијата на коронавирусот, карантините, мерките за изолација и самоизолација погодија ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од половина од заразените го „закачија“ вирусот корона од лице кое не покажа симптоми на болеста, откриена е нова студија, пренесува „Дејли меил“. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Голема шпанска студија за коронавирус покажува дека само пет проценти од нејзиното население има развиено антитела, што ги зајакнува доказите дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова укажува на важноста на проблемот на луѓето кои не се свесни дека го носат вирусот и го шират наоколу, пишува Би-Би-Си. Анализата на статистиката покажа ...
| | веќе видена | слични

Кризата со менталното здравје е на хоризонтот бидејќи милиони луѓе ширум светот се опкружени со умирање и соочување со изолација, сиромаштија и нервоза поради ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот може да предизвика големи невролошки проблеми кај некои деца, откриле научниците.Иако на младите им е полесно да се борат со коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонија исто како и светот е далеку од создавање колективен имунитет на коронавирусот. Ако според истражувањата на развиените држави процентот на антитела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 94 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 40 проценти од заболените од корона во италијански град , немале симптоми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: