Само 22 проценти од заразените Британци имале симптоми на денот на тестирањето од Ковид-19

Ова укажува на важноста на проблемот на луѓето кои не се свесни дека го носат вирусот и го шират наоколу, пишува Би-Би-Си. Анализата на статистиката покажа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вториот бран на новиот коронавирус, што може да се случи оваа зима во Велика Британија, може да предизвика 120.000 смртни случаи во најлошото сценарио и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Велика Британија може да се соочи со втор, посмртоносен бран на Ковид-19, оваа зима, а се предвидува дека во најлошото сценарио бројот на починати ќе достигне ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Научниците сугерираат дека во Велика Британија во вториот зимски бран како последица на коронавирусот би можеле да починат околу 120 илјади луѓе. Најцрните ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија би можела да има уште 120.000 смртни случаи од коронавирус во вториот бран на заразата оваа зима, велат научниците. Правејќи „разумно“ најлошо ...
| | веќе видена | слични

Со доаѓањето на постуденото време доаѓа и опасност од втор бран на коронавирусот. Докторите од Велика Британија сега советуваат дека губењето на килограмите ...
| | веќе видена | слични

Лекарите од Велика Британија советуваат дека губењето на тежината пред есента и зимата може да биде превенција број еден на вирусот на корона. Д-р Џен Харис ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 478 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 96 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 293 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 106 | | | веќе видена

Членот на американскиот Совет за национална безбедност изјави дека Русија планира да одржи такви гласања во регионите Херсон, Запорожје, Луганск и Доњецк и во ...
сите 312 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само 22 проценти од заразените Британци имале симптоми на денот на тестирањето од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: