Во тек е најголемиот психолошки експеримент во историјата на човештвото

Во тек е најголемиот психолошки експеримент, тврдат психолозите. Пандемијата на коронавирусот, карантините, мерките за изолација и самоизолација погодија ...
| | веќе видена | слични

За да започнеме здрав живот, понекогаш само ни треба вистинскиот совет! Федор Углов, советски и руски хирург, писател и јавна личност, доктор по медицински ...
| | веќе видена | слични

Во овој текст Клеј Акерли, лекар од Вашингтон, пишува за неговото искуство со лекување пациенти со коронавирус и неговото мислење околу создавањето колективен ...
| | веќе видена | слични

Женските списанија обрнуваат многу внимание на советите за секс и како да ги направат интимните галења повозбудливи. Тие ги информираат своите читатели со ...
| | веќе видена | слични

Не страдате од несоница, срцето ви работи како што треба, немате главоболки, па сигурни сте дека стресот го држите под контрола? Но, постојат и симптоми кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Рамковниот договор овозможи мир, но она што не можеше да го предвиди Рамковниот договор е криминалот на ДУИ кој се случи потоа. 20 години една иста политичка ...
сите 97 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 187 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 295 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во тек е најголемиот психолошки експеримент во историјата на човештвото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: