Повеќе од половина од луѓето ширум светот се заразиле со вирусот корона исклучиво на овој начин


Повеќе од половина од заразените го „закачија“ вирусот корона од лице кое не покажа симптоми на болеста, откриена е нова студија, пренесува „Дејли меил“. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Аргентина се обидува да ја реши мистеријата за појава на коронавирус кај 57 морнари, по 35 дена поминати на море, и покрај фактот дека сите тестираа негативно ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Поголемиот дел од Германците сè уште немале контакт со новиот коронавирус, според германскиот институт за контрола на болести, врз основа на резултатите од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во Аргентина 57 морнари по 35 дена поминати на море се заразени од Ковид-19, иако пред пловидбата биле негативни на тестот. Рибарскиот брод се вратил во ...
| | веќе видена | слични

Аргентина се обидува да ја реши мистеријата за појава на Ковид-19 кај 57 морнари кои поминале 35 дена на море. Проблемот во ситуацијата е тоа што морнарите ...
| | веќе видена | слични

Аргентинските здравствени власти се обидуваат да ја разјаснат мистеријата на појава на заразата со новиот коронавирус кај 57 морнари откако 35 дена минале на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Научната заедница на Аргентина е соочена со, се чини, нерешлива енигма: седум морнари се заразени со коронавирус, иако биле на море 35 дена. Важно е да се ...
| | веќе видена | слични

Кинеските доктори веруваат дека жена која се вратила дома од патување во САД заразила 71 лице во својата зграда со само едно возење во лифт. Се работи за жена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 141 | | | веќе видена

Инфлацијата го јаде стандардот на граѓаните, цените се повеќе растат, платите не го следат трендот на рстење на ценита, а трошоците за живот стануваат се ...
сите 141 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 299 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од половина од луѓето ширум светот се заразиле со вирусот корона исклучиво на овој начин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: