Мистериозен синдром поврзан со коронавирусот предизвикува оштетување на мозокот кај децата

Коронавирусот може да предизвика големи невролошки проблеми кај некои деца, откриле научниците.Иако на младите им е полесно да се борат со коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични

 Истражувањата покажале дека дел од оздравените пациенти се соочиле со сериозни бубрежни проблеми, мозочни удари, инфекции на рбетниот столб, астма, но и ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Пациентите кои оздравеле  од ковид- 19, со недели, па и месеци, потоа продолжуваат да имаат последици во форма на хроничен замор, отежнато дишење, болка во ...
| | веќе видена | слични

Влегувањето во разладени простории од топло и обратно, пиење студени напитоци, освежување на базените и слично, се работи кои сите ги правиме за време на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Влегувањето во разладените простории од летните горештини и обратно, пиењето ладни пијалоци, освежувањето на базените и слично, се работи што сите ги правиме ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата е далеку од завршена со оглед на тоа што земјите продолжуваат да рушат рекорди со бројот на новите случаи на заразени од коронавирусот. Како што ...
| | веќе видена | слични

Лекарите во Италија предупредуваат дека Ковид-19 не е само респираторна болест туку моќен убиец што го загрозува целиот организам, пренесува „Скај њуз“.Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 476 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска упати честитка по повод 21 година од ...
сите 170 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мистериозен синдром поврзан со коронавирусот предизвикува оштетување на мозокот кај децата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: