Научниците тврдат: Коронавирусот наскоро ќе стане обична настинка


Контроверзнот фестивал на кучешко месо е отворен во Јулин во Кина и покрај фактот дека таа земја и натаму се бори со епидемијата од коронавирус, и дека ...
| | веќе видена | слични

Експертите сега, по повеќемесечни студии, веруваат дека имаат модел што објаснува како овој вирус предизвикува губење на чувството за мирис. Една од најчестите ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот, која се смета дека почна од пазар во кинескиот град Вухан, изгледа не беше предупредување на љубителите на тамошната кујна кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Додека целиот свет се плаши од нов бран коронавирус, Кинезите организираат 10-дневно колење на кучиња. Како да не им се случило ништо необично пред неколку ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најновите истражувања од Англија и други земји покажуваат дека возрасните лица со дијабетес тип 1 и 2 имаат поголем ризик од смрт доколку се заразат со ...
| | веќе видена | слични

Но, на почетокот на јуни, неколку експерти од целиот свет напишаа извештај во New England Journal of Medicine (NEJM)  според кој коронавирусот не е ризичен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Домашните миленици како што се мачките и кучињата би можеле да бидат носители на корона вирусот и да го предизвикаат вториот бран на „тивкиот убиец“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бухова да не дава политички изјави, туку да го покаже резултатот од КОВИД тестирањето на секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. Бухова ...
сите 162 | | | веќе видена

Околу 8.500 американски војници се ставени во зголемена готовност поради можно распоредување во Источна Европа додека руските војници се собираат на границата ...
сите 538 | | | веќе видена

Се случи првата отстапка од Софија за Скопје. Јавниот сервис - Бугарската национална телевизија (БНТ) за вечерва во ударен термин најавуваше дека одново ќе го ...
сите 279 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски е горд на својот изум, системот за сообраќајни прекршоци за кој владата иако никогаш не го употреби ...
сите 281 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски и делегацијата беше пречекана со највисоки државни почести. Посетата во Софија ја следи Јана Јосифоска. За утре е предвидена меѓувладината ...
сите 238 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и студено со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието засилен ветер од северен ...
сите 242 | | | веќе видена

Синдикалците се подготвуваат за штрајк откако владата по втор пат ја одложува средбата со нив. Сега им ја презакажа за идниот понеделник. Требаше да се ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците тврдат: Коронавирусот наскоро ќе стане обична настинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: