КОРОНАТА НЕ УНИШТИ, а во Кина „мува не ги лази“: Организираат фестивал на колење и јадење кучиња


Додека целиот свет се плаши од нов бран коронавирус, Кинезите организираат 10-дневно колење на кучиња. Како да не им се случило ништо необично пред неколку ...
| | веќе видена | слични

Три лица во Тенеси се обвинети дека држеле дете во кафез, опкружено со глувци и змии, јавуваат медиумите. Инспекторите го направија вознемирувачкото откритие ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија подготвува нови правила за колење на свињите. Во Брисел интензивно се работи на воведување нова пракса при колењето на свињите во кланиците ...
| | веќе видена | слични

Контроверзнот фестивал на кучешко месо е отворен во Јулин во Кина и покрај фактот дека таа земја и натаму се бори со епидемијата од коронавирус, и дека ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот, која се смета дека почна од пазар во кинескиот град Вухан, изгледа не беше предупредување на љубителите на тамошната кујна кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Наум Стоилковски портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 396 | | | веќе видена

Џафери со својот примитивизам и насилие остава трауми врз вработените кои ги малтретира, потребна е казна веднаш.Односот на Талат Џафери со вработените во ...
сите 258 | | | веќе видена

Јасните пораки од турските власти дека имаат проблем да им дозволат на Финска и Шведска да влезат во НАТО, создадоа загриженост и благ шок во Хелсинки и ...
сите 564 | | | веќе видена

Во моментов почетната плата на просветните работници е 24 800 денари . Ако на таа сума се додадат 15 % таа би изнесувала околу 28 000 денари , а просечната ...
сите 276 | | | веќе видена

Граѓаните на Северна Кореја добија насоки како да се заштитат од ковид-19 кои би го зачудиле секој стручњак. Им се советува да пијат чај и да го исплакнат ...
сите 213 | | | веќе видена

Руските сили продолжуваат со ракетните напади врз воени цели и цивили низ цела Украина, тврди украинската армија. Според Генералштабот на вооружените сили на ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОРОНАТА НЕ УНИШТИ, а во Кина „мува не ги лази“: Организираат фестивал на колење и јадење кучиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: