Докторите предупредуваат : Коронавирусот межеби предизвикува дијабет кај здрави лица

Но, на почетокот на јуни, неколку експерти од целиот свет напишаа извештај во New England Journal of Medicine (NEJM)  според кој коронавирусот не е ризичен ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 285 деца во САД имале сериозни воспаленија поврзани со коронавирусот, но повеќето се опоравуваат, не е познато дали тоа ќе остави некакво оштетување, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
2 копии

Директорот на Институтот за јавно здравје „Д-р Милан Јовановиќ Батут“ во Србија, Верица Јовановиќ, вели дека првиот бран на коронавирусот не е завршен и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Истражувачите во моментов мислат дека на секои илјада луѓе заразени со коронавирус, умираат меѓу еден и 40 луѓе. Според нив, најточната проценка е дека станува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 700 | | | веќе видена

Финска и Шведска сакаат да влезат во НАТО, а Турција е против тоа, па е можно да биде исфрлена од НАТО, вели колумнистот на Си-ен-ен, Дејвид Анделман. Тој ...
сите 708 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 481 | | | веќе видена

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 83 | | | веќе видена

Потребни нѝ се, живи, украински херои, рече украинскиот претседател Володимир Зеленски за украинските борци од Азовстал. Украинската војска измината ноќ ...
сите 187 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 123 | | | веќе видена

Интензивни преговори се водат меѓу синдикатот за образование со Министерството за труд и социјала и со министерството за образование. Ставовите се приближуваат ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Докторите предупредуваат : Коронавирусот межеби предизвикува дијабет кај здрави лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: