Не им доаѓа умот: Во кинески град на фестивал ќе се изедат 10.000 кучиња


Пандемијата на коронавирусот, која се смета дека почна од пазар во кинескиот град Вухан, изгледа не беше предупредување на љубителите на тамошната кујна кои ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија подготвува нови правила за колење на свињите. Во Брисел интензивно се работи на воведување нова пракса при колењето на свињите во кланиците ...
| | веќе видена | слични

Контроверзнот фестивал на кучешко месо е отворен во Јулин во Кина и покрај фактот дека таа земја и натаму се бори со епидемијата од коронавирус, и дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако неуспешните блокади на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието пропаднаа, невидените чекори од Белиот дворец се сведоа на протест кој треба да се одржи за еден месец ...
сите 657 | | | веќе видена

Премногу е, молчењето не е опција, протест за рушење на владата на 18 јуни, протест за промени и подобар живот, порача Миле Лефков, пратеник и член на ИК на ...
сите 82 | | | веќе видена

На Украина и требаат живи украински херои кажа претседателот на Украина, Володимир Зелеснки во неговото видео обраќање на Фејсбук откако доцна синоќа се вршеше ...
сите 171 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Не им доаѓа умот: Во кинески град на фестивал ќе се изедат 10.000 кучиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: