Лекарите предупредуваат: Коронавирусот може да предизвика дијабетес кај здрави луѓе

Најновите истражувања од Англија и други земји покажуваат дека возрасните лица со дијабетес тип 1 и 2 имаат поголем ризик од смрт доколку се заразат со ...
| | веќе видена | слични

Научниците само што почнаа да ја сфаќаат огромната низа здравствени проблеми предизвикани од новиот корона вирус, од кои некои може да имаат долготрајни ефекти ...
| | веќе видена | слични

Најмалку 285 деца во САД имале сериозни воспаленија поврзани со коронавирусот, но повеќето се опоравуваат, не е познато дали тоа ќе остави некакво оштетување, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Новите студии од Кина покажуваат дека нивото на антитела кои се наоѓаат кај пациенти со КОВИД-19 драстично паѓа во периодот од два до три месеци по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски, се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Република Грција во нашата држава. На состанокот се изразени честитки за изборот на ...
сите 502 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

„Господине Османи не знам за останатите колеги, но јас денеска доживувам дежа ву во оваа сала. И морам да признам дека не можам да говорам со емоции. Затоа што ...
сите 244 | | | веќе видена

Со оглед на одлуката дека учениците од 1 Февруари ќе тргнат на училиште со физичко присуств, бараме Владата, Комисијата за заразни болести, а и Министерот за ...
сите 197 | | | веќе видена

Приватно да се тестирате за коронавирусот чини 2.000, на тоа додадено уште 1.800 денари за да направите основна крвна слика заедно со CRP и Димери, вкупно ќе ...
сите 222 | | | веќе видена

Ново предупредување дека русија се подготвува за инвазија..Во телефонски разговор меѓу Џо Бајден и украинскиот претседател Володимир Зелински, претседателот на ...
сите 645 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекарите предупредуваат: Коронавирусот може да предизвика дијабетес кај здрави луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: