Коронавирусот може да предизвика губење на чувството за мирис , научниците објаснија зошто

Експертите сега, по повеќемесечни студии, веруваат дека имаат модел што објаснува како овој вирус предизвикува губење на чувството за мирис. Една од најчестите ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација издаде предупредување за нов симптом на коронавирусот кој е алармантен, но не се појавува често. Коронавирусот до сега ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) предупредува на уште три симптоми кои се карактеристични за Ковид -19. Претходно познати симптоми на инфекција со ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Повеќе од 10 милиони случаи на корона вирусот се регистрирани во светот од почетокот на пандемијата. Но, во некои земји има знаци дека вирусот „ја губи моќта“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Ново истражување од Каролинскиот институт и Универзитетската болница Каролинска покажува дека многу луѓе со благ или асимптоматски Ковид-19 демонстрираат ...
| | веќе видена | слични

Но, на почетокот на јуни, неколку експерти од целиот свет напишаа извештај во New England Journal of Medicine (NEJM)  според кој коронавирусот не е ризичен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарите ќе бидат дел од македонскиот Устав - за македонското малцинство не се дискутира. Бугарскиот премиер Кирил Петков денеска на обраќањето пред ...
сите 580 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 281 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Србија е загрижувачка, омикронот се шири, веќе две недели бројот на заразени е петцифрен, а се зголемува и бројот на починати, јави ...
сите 193 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски, се сретна со Русос Кундурос, амбасадор на Република Грција во нашата држава. На состанокот се изразени честитки за изборот на ...
сите 192 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 199 | | | веќе видена

По разговорот на рускиот и францускиот претседател, со соопштение се јави Кремљ, и во него се наведува дека „никој не треба да ја зајакне својата безбедност на ...
сите 720 | | | веќе видена

Meдиумите во Австрија пишуваат дека од земјите од Балканот доаѓаат луѓе кои се ковид позитивни. Наведуваат дека од Балканот им стигнале илјадници случаи на ...
сите 568 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот може да предизвика губење на чувството за мирис , научниците објаснија зошто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: