Петровска: Началниците на Чулев велеа дека полицајците немале метро за да измерат растојание

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, контра ставот на техничкиот министер Наќе Чулев, објави дека бројот на заболени од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вчера најави дека изборите ќе случат на 5 јули за да се стави крај на проблемите што ги прави министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични

Чулев по прозивките во јавноста околу одговорноста за непочитување на мерките за заштита од епидемијата, одговорноста ја пренасочи кон Тасевски. -Доколку имаат ...
| | веќе видена | слични

“Наместо да испраќате политички пораки, постапете професионално на дело, а не само со зборови”, вели директорот на Биротот за јавна безбедност, Сашо Тасевски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски денеска ги отфрли обвинувања, кои на негова сметка беа упатени од страна на министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За волја на вистината, Чулев неколку пати беше во посета на Куманово. Не седеше во канцеларија да води политика. Лесно е да се седи во канцеларија и да се ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски денеска ги отфрли обвинувања, кои на негова сметка пред неколку дена ги упати министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мешањето на политиката во работењето на Министерството за внатрешни работи во време кога СДСМ раководи со министерството ниту е новина, ниту ме изненадува. ...
| | веќе видена | слични

Експресни реакции по денешната изјава на Директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) дека началниците наводно се срамеле од министерот Наќе Чулев. ...
| | веќе видена | слични

Началникот на СВР Охрид, Илија Милески, преку пост на неговиот профил на социјалната мрежа Фејсбук, го демантира директорот на БЈБ, Сашо Тасевски, кој во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во Битола пред насобраните граѓани СДСМ одржа граѓанска трибина на која говореа граѓанската активистка и театарски режисер Софија Ристевска, кандидатот ...
сите 356 | | | веќе видена

Вистинското решение за Демир Хисар е Никола Најдовски. Им благодарам на сите граѓани кои во огромно мнозинство гласаа во првиот круг, а неговото водство во ...
сите 351 | | | веќе видена

Евентуалното формирање на новото парламентарно мнозинство на кое се надева опозицијата по изборите а пак власта иако тенко се уште тврди дека е стабилно во ...
сите 105 | | | веќе видена

Европската комисија во Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија за 2021 година го поздрави изборот на Комисијата за спречување и заштита од ...
сите 190 | | | веќе видена

Освоените 22 градоначалнички места се поволен тренд која дава добра oснова за успешност и во вториот круг, изјави синоќа во емисијата 360 степени на Алсат ...
сите 194 | | | веќе видена

Оливер Илиевски кандидатот на СДСМ за градоначалник на Куманово на дебата на ТВ Телма се обрати до актуелниот градоначални Димитриевски и му порача да не врши ...
сите 197 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 126 | | | веќе видена

Сакам да ви се заблагодарам на поддршката која што ми ја дадовте гласајќи за мене во првиот круг. Покажавте дека без разлика на национална, верска или партиска ...
сите 27 | | | веќе видена

Формално правно мораме да ги запазиме процедурите. Треба прво да се внесе забелешката во дневникот на денот на гласање, рече претседателот на ДИК, Александар ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска: Началниците на Чулев велеа дека полицајците немале метро за да измерат растојание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: