Поголем број началници во МВР бараат извинување од Директорот на БЈБ Сашо Тасевски

Чулев по прозивките во јавноста околу одговорноста за непочитување на мерките за заштита од епидемијата, одговорноста ја пренасочи кон Тасевски. -Доколку имаат ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста и неодговорноста на Наќе Чулев и на неговите кадри е очигледна и штетна за јавното здравје. Сарај, Аеродром, Чаир, Ѓорче Петров, Шуто Оризари, ...
| | веќе видена | слични

Дополнителната заменик министерка во Министерството за информатичко општество и администрација Невенка Стаменковска денеска обвини дека иако има поднесено ...
| | веќе видена | слични

Неспособноста и неодговорноста на Наќе Чулев и на неговите кадри е очигледна и штетна за јавното здравје, наведуваат во соопштение од Центар за комуникации со ...
| | веќе видена | слични

Сарај, Аеродром, Чаир, Ѓорче Петров, Шуто Оризари, Тетово се само дел од општините и каде во текот на викендот масовно се прекршуваше полицискиот час додека ...
| | веќе видена | слични

Заробените институции, хибридниот режим, без одговорност и без грижа за животот и здравјето на своите вработени, не запираат со притисоците и заканите кон ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот министер за информатичко општество и администрација на својот Фејсбук профил сподели реакција во која пишува дека заробените институции, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целата јавност деновиве ја гледа неспособноста и неодговорноста на Наќе Чулев и неговите кадри. Советникот на Чулев јавно призна дека заедно со Христијан ...
| | веќе видена | слични

СДСМ денеска повторно побара оставка од министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, обвинувајќи дека нему му е поважно да ги брани прекршоците на „неговиот шеф ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 688 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 400 | | | веќе видена

Роберт Левандовски го прекина молкот и престана со дипломатските изјави околу „Златната топка“. Очигледно е дека Левандовски воопшто не е задоволен со второто ...
сите 271 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 295 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 600 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поголем број началници во МВР бараат извинување од Директорот на БЈБ Сашо Тасевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: