Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

Легендарниот уругвајски напаѓач на Интер, Алваро Рекоба пред пет години одлучи да ја заврши својата играчка кариера. Рекоба кариерата ја заврши во уругвајскиот ...
| | веќе видена | слични

Џон Барнс е еден од асовите кој остави трага во англискиот фудбал пред се во носејќи го дресот на Ливерул каде настапуваше една деценија од 1987 до 1997, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 475 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Три дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, коментира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на ...
сите 131 | | | веќе видена

Во време кога стотици илјади Американци протестираат по улиците во градовите низ САД против полициската бруталност, претседателот Донал Трамп има малку ...
сите 341 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција смета дека Охридскиот договор се спроведува, Албанскиот јазик сега веќе е службен јазик и Албанците сега предводат најмногу ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина легендарниот тренер на Јута, Џери Слоун!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: