Почина Џери Слоун, поранешниот тренер на Јута

2 копии

Поранешниот тренер на Лацио, Наполи и Интер Луиџи Џиџи Симони почина вчера на 82-годишна возраст. Симони беше во тежок состојба откако минатата година доживеа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
3 копии

Останато

Од вкупно 124 лица кои во изминатото деноноќие биле регистррани како новозаболени од коронавирусот, само за 60 отсто било забележано дека имале контакт со ...
сите 780 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 475 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Три дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, коментира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на ...
сите 131 | | | веќе видена

Како и секогаш пред избори, Демократската унија за интеграција ја облекува својата националистичка облека. Не стивнува нивната гласност во промоција на ...
сите 90 | | | веќе видена

Двајца епидемилозија кои работат во Институтот за јавно здравје се позитивни на Ковид 19, неофицијално дознава Скопје Инфо. Според информациите ова се ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина Џери Слоун, поранешниот тренер на Јута

Од:
До кого (е-маил):
Порака: