Почина познатиот италијански тренер Луиџи Симони

Дејан Кулушевски го избра Јувентус поради тактиките на тренерот на италијанскиот шампион, Маурицио Сари. Веќе го реализираше трансферот од Аталанта во Јувентус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дејан Кулушевски, шведскиот репрезентативец со македонско потекло, вели дека е возбуден поради епизодите кои го очекуваат во Торино. Младиот фудбалер, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дејан Кулушевски во разговор со Газета дело Спорт откри зошто решил кариерата да ја продолжи во Торино а не во Милано, имал сомнежи за тактиката на Антонио ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот тренер на Лацио, Наполи и Интер Луиџи Џиџи Симони почина вчера на 82-годишна возраст. Симони беше во тежок состојба откако минатата година доживеа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 471 | | | веќе видена

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 545 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на Интегра Љупчо Ристовски вели дека избори мора да се одржат бидејќи не можеме повеќе со техничка влада која носи политички одлуки. „Се оди на ...
сите 526 | | | веќе видена

Д-р Алисија Вилсон, член на независниот тим на патолози кои ја извршиле обдукцијата по барање на семејството на убиениот Џорџ Флојд, изјави дека ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина познатиот италијански тренер Луиџи Симони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: