Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

НБА-лигата ја одложи церемонијата за влез во „Куќата на славните“ за генерацијата 2020, на која требаше да бидат претставени трагично загинатиот Коби Брајант, ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
6 копии

Генералниот директор на кошаркарската „Куќа на славните“ Џон Делова изјави за „Бостон глобус“ дека церемонијата за влез на Коби Брајант закажана за 29-31 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нов инцидент поврзан со полицијата во Соединеттие американски држави. 75 годишно лице се наоѓа во критична состојба откако учествувало на протестите во градот ...
сите 659 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 218 | | | веќе видена

Верниците треба да бидат внимателни, бидејќи ова е тешка и сериозна болест и со своето однесување да придонесат во грижата за здравјето и заштита од болеста, ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

Од:
До кого (е-маил):
Порака: