Легендарниот Џери Слоун почина на 78-годишна возраст

2 копии

Поранешниот тренер на Лацио, Наполи и Интер Луиџи Џиџи Симони почина вчера на 82-годишна возраст. Симони беше во тежок состојба откако минатата година доживеа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Останато

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 475 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 437 | | | веќе видена

Три дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, коментира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на ...
сите 131 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција смета дека Охридскиот договор се спроведува, Албанскиот јазик сега веќе е службен јазик и Албанците сега предводат најмногу ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Легендарниот Џери Слоун почина на 78-годишна возраст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: