Владата потврди: Нема излегување од дома од петок попладне до вторник сабајле


Владата на денешната седница го разгледа и усвои предлогот за продолжување на забраната и посебниот режим на движење на територијата на Македонија за време ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Сите рестриктивни мерки за заштита од коронавирусот дадоа добри резултати. Мерките мора да останат во сила се додека не сме сцелосно сигурни дека состојбата е ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час во работните денови да започнува од 19 часот, а за викендите да почнува од 13 часот во сабота и да трае до 5 часот наутро во понеделник. Ова се ...
| | веќе видена | слични

Во Брегалничкиот регион за време на најдолгиот полициски час во земјава, од 17 до 21 април, мерката полициски час не ја почитувале 70 лица. Од нив, 47 се ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес-конференција, првот човек на македонското здравство, министерот Венко Филипче на денешната прес-конференција истакна дека постои план за ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час да започнува во 19 часот наместо до 16 часот, изјави министерот за здравство Венко филипче на денешната прес конференција.Филипче истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Олабавување на мерките во однос на забраните за движење на граѓаните, а зајакнување на оние кои се однесуваат на личната заштита, најави на денешната прес ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час во работните денови ќе трае од 19 до 5 часот наутро, а за време на викенд од сабота во 13 часот до понеделник наутро,рече министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче денеска се сретна со специјализантите и младите лекари од Општата болница, Здравствениот дом, Специјализираната болница ...
сите 298 | | | веќе видена

Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 277 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата потврди: Нема излегување од дома од петок попладне до вторник сабајле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: