„Друг избор немаме“: Путин ги повика граѓаните да ја издржат самоизолацијата


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ги повика руските граѓани да ја издржат самоизолацијата и товарот на проблемот и покрај постојниот замор да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Тоа што Вашингтон одбива дијалог со Москва за прифаќање на заложбата дека нема први да испратат оружје во Вселената, можеби укажува на тоа дека САД имаат ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Вашингтон да одбие дијалог со Москва на тема за прифаќање на заложбите да не се испраќа оружје во вселената, можеби укажува на тоа дека САД имаат ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон најави заедничка прес-конференција со лидерите на постојаните членки на Советот за безбедност – Доналд Трамп, Борис ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон се надева дека неговиот руски колега, Владимир Путин, ќе се приклучи на неговата иницијатива за глобален прекин на огнот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Најчуствителното прашање за руските компании во моментов е падот на побарувачката, како и на целокупниот обем на малопродажната трговија, која за време на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германските форензичари со својата опрема пристигнаа денеска во опожарената тетовска модуларна болница во која загинаа 14 луѓе, а 12 пациенти се повредени. Тие ...
сите 687 | | | веќе видена

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 104 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 236 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Друг избор немаме“: Путин ги повика граѓаните да ја издржат самоизолацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: