Двајца починати и 44 нови случаи на коронавирус во Македонија


2 копии

Запрашан да се обрати до нацијата, министерот за здравство Венко Филипче, во “Топ тема” на Телма телевизија, вечерва ја пренесе сликата од болниците и упати ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
| | веќе видена | слични

Некогаш коронавирусот, во некои случаи дава тешка форма и нема спас за пациентите, изјави министерот за здравство Венко Филипче во гостување во емисијата „Топ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Инфективната клиника во Скопје се хоспитализирани 67 пациенти, шест се на механичка вентилација, а 12 се со потешка клиничка слика. Има влошување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите анкети покажуваат дека 75% од граѓаните велат дека во Македонија не треба да има брзи парламентарни избори, првентивно затоа што луѓето сеуште се ...
сите 607 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца починати и 44 нови случаи на коронавирус во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: