Во светот 1,4 милиони заразени со коронавирус, кај нас досега 599


Последниот биланс кој вчера го објави Министерството за здравство во врска со состојбата со коронавирусот во Македонија вели дека кај нас имаше евидентиран ...
| | веќе видена | слични
3 копии
11 копии
6 копии

Во Италија во изминатите 24 часа регистрирани се 2.667 новозаразени со Ковид-19, што е најмала бројка од почетокот на март.Во Италија има 165.155 луѓе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Едно починато лице и 66 новозаразени е денешниот биланс на Министерството за здравство во врска со Ковид состојбата во земјава. Од здравство информираат дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
сите 573 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 39 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 117 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници од ИЕ 3 вечерва, претпоследниот ден од кампањата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во светот 1,4 милиони заразени со коронавирус, кај нас досега 599

Од:
До кого (е-маил):
Порака: