Државниот санитарен и здравствен инспекторат извршил 91 надзор


4 копии

Полицаец што бил да изврши увид во станот на двајцата починати мајка и син во Велес има коронавирус, потврдил за директорот на Центарот за јавно здравје во ...
| | веќе видена | слични

Полицаецот што бил на увид кај починатата велешанка, а кој е позитивен на коронавирус , бил да прави повеќе увиди на повеќе локации, зашто тоа му било дел од ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во рамките на Министерството за здравство завршила постапката за набавка на респираторни машини, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Од девет ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет дневен карантин за Куманово со повеќе посебни мерки, бара општинскиот кризен штаб на денешната 30 седница. Бараме од Влада на РМ за издвојување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од досегашните резултати од проверката на затворениците и лицата кој се во притвор во затворот Шутка, нема позитивни на вирусот Ковид-19, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Седумгодишното дете кое починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус, додека на вработениот лаборант од клиниката кој е заболен од Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство информираше дека од девет економски оператори, два ги задоволуваа условите - во однос на рокот и критериумите. Еден дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 276 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Ова е последна опција, која би требало да се користи само во најитни ситуации, рече Еспер на брифинг во Пентагон Секретарот за одбрана на САД Марк Еспер, вели ...
сите 343 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 311 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата „Топ Тема“ гостуваше директорот на јавно здравје, Арбен Зибери кој што посочи дека поради новостаната ситуација со нагло зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Околу 100 нови случаи со коронавирус се потврдени во изминатите 24 часа, но се уште се работат и други земени брисеви, информираа од Институтот за јавно ...
сите 149 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Државниот санитарен и здравствен инспекторат извршил 91 надзор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: