Филипче: Она што сакаме е линеарен пораст на нови пацинети, стратегијата дава резултати


Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицаец што бил да изврши увид во станот на двајцата починати мајка и син во Велес има коронавирус, потврдил за директорот на Центарот за јавно здравје во ...
| | веќе видена | слични

Полицаецот што бил на увид кај починатата велешанка, а кој е позитивен на коронавирус , бил да прави повеќе увиди на повеќе локации, зашто тоа му било дел од ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Во рамките на Министерството за здравство завршила постапката за набавка на респираторни машини, информираше министерот за здравство Венко Филипче. Од девет ...
| | веќе видена | слични

Четиринаесет дневен карантин за Куманово со повеќе посебни мерки, бара општинскиот кризен штаб на денешната 30 седница. Бараме од Влада на РМ за издвојување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од досегашните резултати од проверката на затворениците и лицата кој се во притвор во затворот Шутка, нема позитивни на вирусот Ковид-19, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Седумгодишното дете кое починало на Клиниката за детски болести немало коронавирус, додека на вработениот лаборант од клиниката кој е заболен од Ковид-19 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство информираше дека од девет економски оператори, два ги задоволуваа условите - во однос на рокот и критериумите. Еден дел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според најновите податоци на Институтот за јавно здравје, досега во земјава од коронавирусот се починати 151 пациент. Таа институција ги објави најновите ...
сите 556 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
сите 421 | | | веќе видена

Состојбата во Северна Македонија е загрижувачка во последните денови - вчера се пријавени најголем број новозаразени со коронавирусот од почетокот на ...
сите 195 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 272 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 185 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 80 | | | веќе видена

Фактор дознава дека бројките на новозаболени во изминатово деноноќие ќе бидат отприлика идентични како во текот на вчерашниот ден. Ова се неофицијални ...
сите 144 | | | веќе видена

Силното невреме, дождот и грмотевиците не ги спречи протестите против полициската бруталност во Америка да влезат во вториот по ред викенд. ЦРНИТЕ ЖИВОТИ СЕ ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Она што сакаме е линеарен пораст на нови пацинети, стратегијата дава резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: