Кога животот ќе почне да се враќа во нормала?


 Во период кога владее пандемија на корона вирусот од кој бројот на заболени во светот постојано расте, не е воопшто лесно да се каже кога точно ќе се стави ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Продавниците помали од 800 метри квадратни ќе можат да работат, а училиштата ќе се отворат на 4 мај, доколку пандемијата на новиот коронавирус остане под ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел одржа телефонска конференција со челниците на сојузните покраини и донесени се неколку одлуки, меѓу кои и да нема јавни ...
| | веќе видена | слични

Фудбалски и спортски натпревари со публика во Германија нема да има пред 31. август, одлучила германската влада со мерка која допрва официјално ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 684 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 170 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 97 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога животот ќе почне да се враќа во нормала?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: