Пендаровски потврди, но не одговори: ЗОШТО МАКЕДОНИЈА НЕМА РЕСУРСИ ЗА КРИЗАВА?!


Пендаровски, во вчерашното интервју во емисијата „Топ тема“, образложувајќи зошто се уште не е воведена кризна состојба на цела територија поради пандемијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот и Врховен командант на вооружените сили Стево Пендаровски денеска одржа состанок со началникот на Генералштабот на Армијата на Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Армијата од синоќа се вклучи во обезбедувањето на објектите од витално значење меѓу кои Владата, Собранието и затворите во Скопје. Извршена е реорганизација ...
| | веќе видена | слични

Обезбедувањето ќе се врши во комбинирани тимови со единиците на полицијата, известија од Генералштабот на армијата. Обезбедувањето на објектите ќе го вршат во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Припадниците на Воената полиција во Армијата на Република Северна Македонија, денеска активно се вклучуваат во обезбедувањето на објектите од витално значење, ...
| | веќе видена | слични

Се врши реорганизација и зајакнување на обезбедувањето на резиденцијата на претседателот со армиско обезбедување.  Обезбедувањето ќе се врши во комбинирани ...
| | веќе видена | слични

Од вечерва стапува на сила полицискиот час кој ќе трае од 21 часот до 6 часот наутро, а е воведен од страна на Владата како превентивна мерка за борба и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска одржа прес конференција на која соопшти дека Армијата се вклучува во ...
| | веќе видена | слични

Три задачи ќе бидат во главниот фокус на армиските припадници кои од вчера директно се вклучени во поддршка на сите државни институции во справување со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Согласно новите мерки за забрана за движење кои на сила стапуваат од денеска во 16 часот, Владата донесе дополнување во однос на домашните миленици.„На сите ...
сите 295 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Венко Филипче, министерот за здравство, објави дека во последните 24 часа починати се петмина од корона вирусот, од кој четворица на Клиниката за инфективни ...
сите 155 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 7/8 април по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 ...
сите 310 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 133 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши влезе во војна со угостителите по вчерашната прес-конференција на која тие порачаа дека нема да ги користат државните ...
сите 256 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 421 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски потврди, но не одговори: ЗОШТО МАКЕДОНИЈА НЕМА РЕСУРСИ ЗА КРИЗАВА?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: