Општина Дојран доби нови плажи, но не може да ги издава под концесии

Дел од демолираната крајбрежна патека во Дојран е отстранета. На истата локација се отвори простор и изградија нови плажи за гостите. Изградбата одеше преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски и во наредните две години ќе биде претседател на Советот за развој на Југоисточниот плански регион. Одлуката ја ...
| | веќе видена | слични

Со средства обезбедени преку фондовите на ЕУ за прекугранична соработка, Општината Дебрца ќе реализира туристички проект насловен „Нови можности за безбедни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски е избран за нов претседател на Советот на градоначалници на Источно планскиот регион. Градоначалниците на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците на денешната 11-та седница на Советот едногласно го избраа Бочварски, кој во наредните две години ќе раководи со ова тело. Забележа дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Дебрца, 20. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Општина Дебрца од македонска и општината Грамш од албанска страна започнаа да го реализираат проектот „Нови можности за ...
| | веќе видена | слични

Паркот за милениците е дело на ЕВН во рамките на проектот „ЕВН волонтира“ и успешната соработка што општина Струмица ја има со оваа компанија. ...„ Ова е еден ...
| | веќе видена | слични

Во Големиот градски парк во Струмица денеска е отворен парк за домашни миленичиња, во кој се поставени повеќе реквизити и предмети за забава за миленичињата. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Група вработени од ЕВН, во градскиот парк на Струмица поставија реквизити наменети за првиот парк за миленичиња во градот. Со ова и официјално се пушти во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 125 | | | веќе видена

Јавноста очекува жестоки натегања, дебата и расправии околу предлог законот за Јавно обвинителство. Дали партиите ќе успеат да го најдат вистинското решение за ...
сите 370 | | | веќе видена

На Леброн Џејмс потребни му беа речиси два дена за првпат да се огласи по смртта на еден од неговите идоли во НБА лигата, па откако стана јасно дека дербито ...
сите 153 | | | веќе видена

Поранешната голема НБА ѕвезда, Трејси Мекгрејди, воедно и голем пријател на Коби Брајант кој во неделата почина во хеликоптерска несреќа, се присетил на својот ...
сите 198 | | | веќе видена

Ова денеска го објави дополнителната заменичка-министерка Славјанка Петровска на својот Фејсбук профил. Истрагата на Бирото за јавна безбедност за групата ...
сите 142 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Дојран доби нови плажи, но не може да ги издава под концесии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: