Дебрца и албанската општина Грамш го реализираат проектот „Нови можности за безбедни зимски авантури“

Дебрца, 20. ноември 2019 (ИНПРЕС) – Општина Дебрца од македонска и општината Грамш од албанска страна започнаа да го реализираат проектот „Нови можности за ...
| | веќе видена | слични

Во Пешкопеја на 26.11.2019 година се одбележа завршувањето на прекуграничниот проект помеѓу Македонија и Албанија со над 20 успешни пројекти во регионот на ...
| | веќе видена | слични

Општина Ресен во рамки на програмата за развој на тамошната локална самоуправа во периодот 2020-2022 година ќе го реализира меѓународниот проект „По патеките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почнаа градежните активности за подобрување на енергетската ефикасност на зградата на основното училиште „Орце Николов“ во село Ињево, како дел од проектот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почнаа тендерските постапки за реализација на проектот „Културен мост низ вековите“, а кој ќе се реализира со европски пари, односно преку Програмата за ...
| | веќе видена | слични

Со средства обезбедени преку фондовите на ЕУ за прекугранична соработка, Општината Дебрца ќе реализира туристички проект насловен „Нови можности за безбедни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Попладнево лидерката на административниот кинески регион со маска на лицето драматично порача дека ги укинува експресните возови и фериботите кон и од Кина. ...
сите 768 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 146 | | | веќе видена

На Леброн Џејмс потребни му беа речиси два дена за првпат да се огласи по смртта на еден од неговите идоли во НБА лигата, па откако стана јасно дека дербито ...
сите 355 | | | веќе видена

Трејси МекГрејди, поранешен кошаркар, откри на кој начин Коби Брајант размислувал на почетокот на кариерата. -Знам дека звучи лудо, но Коби го велеше ова… ...
сите 239 | | | веќе видена

Поднесено е барање до компанијата „Телеграм“ со седиште во Лондон да се идентификуваат двајца администратори и двајца модератори на групата „Јавна соба“, а ...
сите 132 | | | веќе видена

Во изминатите деновите со енермно зголемено загадување на воздухот во градот, граѓаните реагираат дека освен неповолните временски услови – магла, воздухот ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дебрца и албанската општина Грамш го реализираат проектот „Нови можности за безбедни зимски авантури“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: