Благој Бочварски избран за претседател на Советот на градоначалници на Источно планскиот регион


Градоначалниците на денешната 11-та седница на Советот едногласно го избраа Бочварски, кој во наредните две години ќе раководи со ова тело. Забележа дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Новиот Урбанистички план за ски-центарот Пониква предвидува нови 200 викенд куќи, најави градоначалникот на Општина Пробиштип, Драган Анастасов. Планот е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски и во наредните две години ќе биде претседател на Советот за развој на Југоисточниот плански регион. Одлуката ја ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски е избран за нов претседател на Советот на градоначалници на Источно планскиот регион. Градоначалниците на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 117 | | | веќе видена

Моментот кога Ѓорѓи Начевски во 59. минута му досуди чекори на Игор Карачиќ ќе влезе во антологијата на Европското првенство во ракомет. Беше потребна забавена ...
сите 362 | | | веќе видена

Тоа го изјави денеска претседателот на собраниската Комисија за политички систем, Александар Кирацовски пред почетокот на јавната расправа за законот за јавно ...
сите 346 | | | веќе видена

Покрај сјајните кошаркарски вештини што го прават еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, трагично загинатиот кошаркар Коби Брајант пред неколку години ...
сите 208 | | | веќе видена

Еден од најпознатите актери на сите времиња, тројниот оскаровец, Џек Николсон е еден од најголемите фанови на Лос Анџелес Лејкерс. Самото тоа што цели 50 ...
сите 194 | | | веќе видена

Две лица, од кои едниот администратор, а другиот креатор на групата „Јавна соба“ на социјалната мрежа Телеграм, вчера биле повикани во полициска станица. Ова ...
сите 145 | | | веќе видена

Поранешната голема НБА ѕвезда, Трејси Мекгрејди, воедно и голем пријател на Коби Брајант кој во неделата почина во хеликоптерска несреќа, се присетил на својот ...
сите 179 | | | веќе видена

Во синоќешното финале на Европското првенство во ракомет Шпанија ја совлада Хрватска со 22-20. Хрватите во првото полувреме беа почесто во водство. Имаа и три ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Благој Бочварски избран за претседател на Советот на градоначалници на Источно планскиот регион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: