Парк за миленици


Паркот за милениците е дело на ЕВН во рамките на проектот „ЕВН волонтира“ и успешната соработка што општина Струмица ја има со оваа компанија. ...„ Ова е еден ...
| | веќе видена | слични

Сите ги обожаваме нашите животински пријателчиња, а еднакво е и кај познатите личности, актерите, пејачите… Љубовта спрема домашните миленичиња може да ...
| | веќе видена | слични

Мал, евтин сензор би можел да спаси животи вклучувајќи аларм секојпат кога децата или домашните миленичиња остануваат сами во возилата. Новиот уред, развиен од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Попладнево лидерката на административниот кинески регион со маска на лицето драматично порача дека ги укинува експресните возови и фериботите кон и од Кина. ...
сите 768 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев смета дека се работи за сериозен случај за изборни нерегуларности во однос на објавените сознанија во италијанскиот ...
сите 146 | | | веќе видена

Денеска во Собранието се одржува јавна дебата за Законот за јавно обвинителство на која што покрај политичките претставници, учествуваат и домашни и странски ...
сите 431 | | | веќе видена

На Леброн Џејмс потребни му беа речиси два дена за првпат да се огласи по смртта на еден од неговите идоли во НБА лигата, па откако стана јасно дека дербито ...
сите 355 | | | веќе видена

Трејси МекГрејди, поранешен кошаркар, откри на кој начин Коби Брајант размислувал на почетокот на кариерата. -Знам дека звучи лудо, но Коби го велеше ова… ...
сите 239 | | | веќе видена

Македонската криминална серија Рекет утре во скопскиот Кривичен суд продолжува со нов сведок. Утре водителката и блиска пријателка на Боки 13, Лила Филиповска ...
сите 65 | | | веќе видена

Поднесено е барање до компанијата „Телеграм“ со седиште во Лондон да се идентификуваат двајца администратори и двајца модератори на групата „Јавна соба“, а ...
сите 132 | | | веќе видена

Каков отпад се увезува во земјава, колку е ефикасна контролата на тоа што влегува, кој ја има најголемата одговорност, дали повеќе извезуваме или увезуваме и ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парк за миленици

Од:
До кого (е-маил):
Порака: