НАТО ќе ја менува политиката поради хибридни закани од Русија?


Се очекува НАТО да ја промени својата политика поради евентуални хибридни закани кои доаѓаат од Русија, пренесува „Спутник“. Како што наведува руската ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Русија внимателно ќе ги следи активностите на НАТО во вселената и ги ...
| | веќе видена | слични

Македонија на еден чекор до полноправно членство во НАТО. Нешто повеќе од еден час им требаше на француските пратеници да го ратификуваат пристапниот протокол ...
| | веќе видена | слични

-Денеска сме буквално на чекор до полноправно членство во НАТО, откако Собранието на на Франција го ратификуваше протоколот за нашето пристапување во НАТО. ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО Алијансата, Јенс Столтенберг изјави дека заедничкиот буџет на НАТО е 20 пати поголем од рускиот. Столтенберг во продолжение ...
| | веќе видена | слични

Државната секретарка за европски прашања на Франција Амели де Моншалан ја искористи приликата пред Националното Собрание, каде се дебатираше за Предлог-законот ...
| | веќе видена | слични

Дваесет и осум од 29 земји-членки практично за девет месеци го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО, што претставува силна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 794 | | | веќе видена

Апсурдно е да разговараме за употреба на правото за употреба на мајчин јазик што ни е дадено од Господ, изјави пратеникот од ДУИ Артан Груби, во вечерашното ...
сите 306 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 97 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 279 | | | веќе видена

Портпаролот на Никола Груевски, Христијан Мицкоски призна дека ВМРО-ДПМНЕ има незаконски долг од 400.000 евра за кампањата на Сиљановска.  Прекршен е членот 71 ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО ќе ја менува политиката поради хибридни закани од Русија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: