Франција го ратификуваше протоколот за членство во НАТО


9 копии

На Самитот на НАТО во Лондон на 3 и 4 декември Македонија ќе седне на иста маса со лидерите на земјите членки на Алијансата.Владината делегација ќе ја предводи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 28 ноември 2019 (МИА) – Дваесет и осум од 29 земји-членки за девет месеци го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Останува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави оти се надева дека Шпанија ќе го ратификува Протоколот за нашето членство во НАТО до крајот на декември, и оти ...
| | веќе видена | слични

До самитот на НАТО во Лондон на 3 и 4 декември ќе се знаат новиот амабасадор и новиот воен претставник на Македонија во Алијансата, најавија денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За неколку дена во Лондон, нашата држава седнува на масата на лидерскиот самит на Алијансата, рамноправно со најмоќните земји на светот. Министрите за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Последните две години се направени клучни напори за полноправно приклучување кон НАТО и на лондонскиот самит, македонската делегација за првпат, предводена од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, вчера ја напушти Белата куќа давајќи ветување на американскиот народ во кое кажа „ние ќе се вратиме“. Но, тој ...
сите 193 | | | веќе видена

Собранието денeска во рамки на продолжението на 29. седница со 62 гласа „за“, без „воздржани“ и без „против“ го донесе Законот за попис на населението, ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и потпретседателот на партијата Александар Николоски, денеска во Загреб имаа средба со премиерот на Република ...
сите 225 | | | веќе видена

Сопственик на угостителски објект во Дебар заработи кривина пријава поради постоење основано сомнение за сторено казниво дело „непостапување според здравствени ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција го ратификуваше протоколот за членство во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: