Столтенберг: Турција е многу значајна земја за НАТО


5 копии

Во пресрет на тензичниот самит на лидерите на членките на НАТО на 4 декември во Лондон, генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг, се пофали со раст ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Германија понуди зголемување на својот придонес во буџетот на НАТО, за САД да можат да го намалат својот удел. Критичарите во тоа гледаат само маневар за ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон се обиде да ја оправда неговата изјава за „мозочната смрт“ на НАТО Алијансата како корисен повик за будење на земјите ...
| | веќе видена | слични

Острите оцени во пресрет на самитот на НАТО на 3 и 4 декември во Лондон, предизвикаа силни реакции од европските сојузници кои веруваат дека на Европа и’ е ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг изјави дека САД ќе издвојуваатпомалку пари во буџетот на воениот сојуз од следната година и дека Германија ќе го ...
| | веќе видена | слични

Буџетот на НАТО е неопходен за покривање трошоците на Алијансата.И порано американскиот лист СНН соопштил дека администрацијата на Доналд Трамп одлучила да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 241 | | | веќе видена

Во синоќешното финале на Европското првенство во ракомет Шпанија ја совлада Хрватска со 22-20. Хрватите во првото полувреме беа почесто во водство. Имаа и три ...
сите 346 | | | веќе видена

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени. Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална ...
сите 97 | | | веќе видена

Предлогот за забраната за увоз на отпад како енергенс во средата не беше ставена на гласање во Собрание. Дознаваме дека пратеничката група на СДСМ побарала ...
сите 257 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ влезе во 2020 година од втората позиција, но тој веќе го направи чекор кон првата позиција каде се наоѓа Рафаел Надал. Шпанецот ...
сите 184 | | | веќе видена

Вчера во 15,35 часот Т.Б. од Црвен крст во СВР Скопје пријавила дека над детското одмаралиште на Водно, додека се обидувале да стигнат до повредено лице на ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг: Турција е многу значајна земја за НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: