Франција го ратификува протоколот за членство во НАТО


Германија понуди зголемување на својот придонес во буџетот на НАТО, за САД да можат да го намалат својот удел. Критичарите во тоа гледаат само маневар за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

На Самитот на НАТО во Лондон на 3 и 4 декември Македонија ќе седне на иста маса со лидерите на земјите членки на Алијансата.Владината делегација ќе ја предводи ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 28 ноември 2019 (МИА) – Дваесет и осум од 29 земји-членки за девет месеци го ратификуваа Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Останува ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг изјави дека САД ќе издвојуваатпомалку пари во буџетот на воениот сојуз од следната година и дека Германија ќе го ...
| | веќе видена | слични

Буџетот на НАТО е неопходен за покривање трошоците на Алијансата.И порано американскиот лист СНН соопштил дека администрацијата на Доналд Трамп одлучила да ја ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, изјавил дека САД од следната година ќе уплаќа помалку пари во буџетот на таа воена алијанса, а дека Германија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави оти се надева дека Шпанија ќе го ратификува Протоколот за нашето членство во НАТО до крајот на декември, и оти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев не е така. Законот за попис кој што насила ...
сите 563 | | | веќе видена

Русија започна кривично гонење против полицаец кој е обвинет за протекување податоци кои би можеле да помогнат во откривањето на трујачот на Алексеј ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници и Државниот пазарен инспекторат вчера извршиле контрола по угостителски објекти во врска со ,непостапување според здравствените прописи за ...
сите 433 | | | веќе видена

Коалицијата „Маргини“ бара Собранието итно да го изгласа новиот состав на Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) за да може да почне со ...
сите 104 | | | веќе видена

Откако македонските одбојкари ја победија Турција и вторпат се пласираа на Европското првенство, многумина го издвоија примачот Александар Љафтов како еден од ...
сите 144 | | | веќе видена

Нови 400 случаи на КОВИД-19, 11 починати и 206 оздравени пациенти се евидентирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство, ...
сите 434 | | | веќе видена

На МВР поважно им е дали на граѓаните маската им е под нос или закачена само на едното уво за веднаш да ги казнат, а воопшто не им е важно кој поседува и носи ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција го ратификува протоколот за членство во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: