ЗАЕВ И ПЕНДАРОВСКИ ЕДНОГЛАСНИ - децидно не за било каква замена за членство


Специјално партнерство, посебен статус, или нешто трето - Европска економска зона. Повеќе идеи, дали во форма на гласни размислувања или како еден вид нон ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Новоизбраниот претседател на Европскиот парламент Давид Сасоли утре ќе ја посети Република Северна Македонија. Пред неговата посета на земјава, в о интервју за ...
| | веќе видена | слични

Македонската ЕУ перспектива е жива – наредните 6 месеци се многу важни, вели новиот претседателот на Европски Парламент, Италијанецот Давид Сасоли. Со оваа ...
| | веќе видена | слични

Македонската ЕУ перспектива е жива – наредните 6 месеци се многу важни, вели претседателот на Европски Парламент Давид Сасоли. Поранешниот италијански новинар ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Тој прв пат посетува земја надвор од Европската унија Сасоли во интервју за МИА вели дека „Перспективата за членство не е мртва, туку е пожива од што била ...
| | веќе видена | слични

Македонија е првата дестинација надвор од ЕУ која Давид Сасоли, новоизбраниот претседател на Европскиот Парамент, ќе ја посети в понеделник, а во интервјуто за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Професорката Гордана Силјановска нагласува дека Законот за јазици има многу недостатоци и има сериозни проблеми со уставноста на решенијата и тоа ќе го оценува ...
сите 384 | | | веќе видена

Деветте нови аудио снимки со разговори поврзани со случајот „Peкет“ отворија нови дилеми, а особено внимение предизвика тврдењето дека во торбата има ГПС. ...
сите 522 | | | веќе видена

За да имаме рамноправна и демократска држава, во која сите ќе добијат подеднакво, мораме да го промениме законот и да го примениме моделот на една изборна ...
сите 71 | | | веќе видена

Војската во Нов Зеланд, почна ризична операција на островот Вајт за да ги извлече телата на осумте загинати во ерупцијата на вулканот неделава. Постои голема ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче не нуди одговори на клучните прашања и лиферува лаги со цел да го прикрие според нашите сомнежи очигледниот криминал со ...
сите 120 | | | веќе видена

МВР и УЈП треба да истражат како СДСМ го пречекорило дозволеното салдо за претседателските избори и потрошиле 2.5 милиони денари повеќе. Спасовски и Лукаревска ...
сите 131 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ Артан Груби денеска во емисија на Алсат призна дека Законот за јазици бил главниот услов за коалиција со СДСМ. Тој уште додаде дека прво бил ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗАЕВ И ПЕНДАРОВСКИ ЕДНОГЛАСНИ - децидно не за било каква замена за членство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: