Хуманитарен базар на ракотворби во „Паблик рум“ во Скопје за помош на охриѓанката Јана

Скопје/Охрид, 17. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Под мотото „Ехо на минатото, крик во сегашноста“ од денеска до 19-ти октомври во „Паблик рум“ во Скопје ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични

Традицијата продолжува, после собирите во Сараево, Зрењанин, Скопје, Котор, Љубљана, Загреб, повторно Сараево и Белград, деветтиот регионален собир на навивачи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Навивачите на европскиот првак Ливерпул од регионот, пред се од поранешна Југославија престојниот викенд (26 и 27.октомври) ќе го имаат својот 9-ти регионален ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул е еден од европските гиганти со најмногу навивачи на овие простори, а „црвените“ од Балканот често организираат регионални собири. Навивачите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 448 | | | веќе видена

Ричард Бренан, регионален директор за итни случаи на СЗО, по проценката на 55 клиники и здравствени установи во либанската престолнина рече дека „над 50 ...
сите 397 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 169 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседавачот на Собранието Талат Џафери денеска им дал насоки на собраниските служби за утре да подготват продолжение на конститутивната седница и избор на ...
сите 198 | | | веќе видена

Како бомба не само во бизнис и во банкарскиот свет, туку и во цела држава оптоварена со политичката неизвесност околу формирањето на новата влада, одекна веста ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуманитарен базар на ракотворби во „Паблик рум“ во Скопје за помош на охриѓанката Јана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: