За една вечер собрани 4 600 евра за нашата Јана


Скопје/Охрид, 29. октомври 2019 (ИНПРЕС) – Дури денес после 32 дена откако ФЗО поднесе жалба на одлуката на Управниот суд за повторно разгледување на случајот ...
| | веќе видена | слични

Во септември и во октомври , тимот на црвениот крст на училиштето Дане Крапчев општина гази Баба, поттикна и реализира неколку хуманитарни акции. Учениците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До сите корисници на фб.. мои пријатели на фб споделете за да оваа мала душа Јане Николов кој е роден на 27.05.2013 и има само 6 години кој наместо детството ...
| | веќе видена | слични
15 копии
3 копии

Собрани се околу 70.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од леукемија, информираше денеска Борис Шарковски пријател на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција за четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од акутна нелимфобластна лекумија. ...
| | веќе видена | слични

Деца и ученици од штипските градинки и училишта и од спортските клубови денеска беа дел од игрите на градскиот плоштад „Слобода“ во Штип со цел да се соберат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски, по извршените консултации со правни експерти, денеска го потпиша Указот за прогласување на Законот за попис на населението, ...
сите 393 | | | веќе видена

Независната угостителска комора во петок ќе има средба со вицепремиерот Фатмир Битиќи, на која ќе се разговара за нивните барања за дополнителна државна помош ...
сите 198 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 170 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализрани 8 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 290 лица сомнителни и потврдени ...
сите 688 | | | веќе видена

Американските безбедносни служби во моментов испитуваат голем број закани упатени кон конгресмените пред најавеното продолжение на расправата во Сенатот за ...
сите 287 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска ги побива зборовите на директорот на Заводот за статистика Апостол Симовски дека ако граѓаните одбијат да се попишат ќе има ...
сите 70 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Словенија не успеа да обезбеди четвртфинале на ракометниот Мундијал откако во клучниот натпревар со домаќинот Египет ремизираше 25:25 и ...
сите 81 | | | веќе видена

Сите снимки на поранешниот претседател Доналд Трамп и неговата администрација се избришани од Јутјуб каналот на Белата куќа. На Јутјуб каналот на Белата куќа ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За една вечер собрани 4 600 евра за нашата Јана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: