СЈО беше оформено за да го згасне ВМРО – ДПМНЕ


2 копии
3 копии
2 копии

Првоосомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13, околу пладне со полициска придружба беше спроведен во Обвинителството за гонење организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

По еден ден пауза, Бојан Јовановски е спроведен од истражниот зaтвор во Шуто Оризари во Обвинителството за организиран криминал и корупција, откако во ...
| | веќе видена | слични

Пред половина час во одделението за гонење на организиран криминал и висока корупција пристигна Бојан Јовановски кој денеска треба да врши увид во доказите. ...
| | веќе видена | слични

Истрагата на Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција ја заврпи истрагат за случајот „Рекет“ во кој осомничени се Бојан Јовановски, Катица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угостителските објекти ќе работат до 23 часот, државната администрација треба да го организира работењето од дома или во смени, а капацитетот на јавниот превоз ...
сите 582 | | | веќе видена

Скопската фризерница „В.Е.З. трејд“ немала да го добие грантот од над 60.000 евра во акцијата „202“ доколку проектите биле финансирани според ранг-листата што ...
сите 246 | | | веќе видена

Никола Димитров на видео-конференциска средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ во земјава порача дека усвојувањето на преговарачката рамка и одржување ...
сите 494 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 146 | | | веќе видена

Сезонските работници според истражувањата најмногу трпат нивниот труд да биде непријавен и да бидат дел од неформалната економија. Проблемите со ограничувањата ...
сите 107 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини Комисијата за заразни болести и власта за лошото справување со коронавирусот, поради што, како што велат, бројот на заболени лица за три ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЈО беше оформено за да го згасне ВМРО – ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: