Џафери се изнервира – не сака да го споредуваат со Павле Богоевски


Претседателот на Собранието Талат Џафери се изнервира од новинарско прашање дали би поднел оставка доколку се појави во некоја од „бомбите“ за функционери на ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Обвинителството со кое шефува Катица Јанева ја дообјаснува , 24 часа откако таа кажа дека СЈО не може да гарантира дали од таму протекле бомбите на Ел Чека. Со ...
| | веќе видена | слични

Најави 6000 бомби а не стаса ни до 60, кичевецот со псевдонним Ел Чека повеќе не објавува прислушувани разговори. Профилите на Фејсбук од кои минатата недела ...
| | веќе видена | слични

Сите „бомби“ стопроцентно се предадени во Специјалното јавно обвинителство – изјави денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање дали може ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Специјалното јавно обвинителство во врска со написите објавени во дел од медиумите и различните толкувања на вчерашната изјава на специјалната јавна ...
| | веќе видена | слични

Владата останува на ставот на МВР што го изнесе пред неколку дена во врска со објавувањето на последните „бомби“, изјави денеска владиниот портпарол Мухамед ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 392 | | | веќе видена

Доктор Дејан Докиќ во отворената програма на „24 анализа“ изјави дека не очекува пик на случаи како во Шпанија и Италија во однос на заразени и починати ...
сите 141 | | | веќе видена

Лекари специјалисти од Институтот за јавно здравје и од други државни здравствени установи ќе бидат на располагање на тетовските институции од областа на ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 235 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 197 | | | веќе видена

Четиримесечно бебе од Кочани е позитивно на корона вирусот и во моментов е хоспитализирано на Клиниката за инфективни болести, тврди за тв 24 неговата мајка - ...
сите 250 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери се изнервира – не сака да го споредуваат со Павле Богоевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: