Хоџа: Владата нема да ги коментира бомбите на „Ел Чека“, тоа е случај во надлежност на МВР

Владата останува на ставот на МВР што го изнесе пред неколку дена во врска со објавувањето на последните „бомби“, изјави денеска владиниот портпарол Мухамед ...
| | веќе видена | слични
13 копии

По најавите на бугарската министерка Екатерина Захариева дека Бугарија може да се повлече од работата на заедничката комисија доколку не се утврди дека Гоце ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владиниот портпарол Муамет Хоџа денеска на редовната прес-конференција во Владата рече дека Владата се надева оти земјата ќе добие датум за отпочнување на ...
| | веќе видена | слични

Владата на последната седница воопшто не разговарала со министерот за образование Арбр Адеми, во врска со неговото незаконско станување доцент на тетовскиот ...
| | веќе видена | слични

Владиниот портпарол Мухамед Хоџа вели дека разговорите помеѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и останатите политички партии кои ја сочинуваат Владата ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 277 | | | веќе видена

Tри вооружени лица најверојатно го извршиле грабежот во експозитурата на НЛБ банка во Ѓорче Петров. Тие го извршиле грабежот со „опел вектра“ која потоа била ...
сите 83 | | | веќе видена

Ракометарите на Португалија ја совладаа Унгарија вечерва со 34:26, и така му го обезбедија местото на Словенија во полуфиналето на Европското првенство. ...
сите 210 | | | веќе видена

Адвокатите на Орце Камчев ја дополниле понудената гаранција во жалбата пред Апелациониот суд од кој бараат да му ги врати одземените пасоши на осомничениот во ...
сите 67 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се заканува со поништување на Д оговорот од П респа , а со тоа директно го загрозува нашето членство во НАТО , како и нашата интеграција во ЕУ, вели ...
сите 175 | | | веќе видена

Денес во Виена се играше натпреварот за првото место во групата 1 помеѓу Хрватска и Шпанија во кој на крајот немаше победник. Натпреварот заврши 22:22, а ова ...
сите 64 | | | веќе видена

Од 7 јануари и официјално СЗО потврди дека сомнителните респираторни случаи во Кина регистрирани  средината на декември се должат на нов корона вирус. Досега ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоџа: Владата нема да ги коментира бомбите на „Ел Чека“, тоа е случај во надлежност на МВР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: