Една недела пред да се роди ја донесе оваа одлука: Кралицата новиот принц Арчи го даруваше со вреден подарок


Кралицата Елизабета Втора една недела откако се роди нејзиниот правнук одлучи да го дарува со вреден подарок кој е од големо значење за неа и кралското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако никогаш не оди на погребите на своите вработени, кралицата Елизабета Втора(98) ќе присуствува на погребот на долгогодишната соработничка Анет Вилкин, која ...
| | веќе видена | слични

Како што пренесуваат британските медиуми, 93 – годишната кралица Елизабета е многу тажна откако дознала за смртта на нејзината долгодишна соработничка Анете ...
| | веќе видена | слични

 Колку и да е прерано и можеби за некој малку бизарно, сепак веќе ги имаме претпоставките за тоа како ќе изгледа принцот Арчи кога ќе порасне. Земајќи ги ...
| | веќе видена | слични

Британското кралско семејство го објавило изводот на родени на новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл. Изводот на родени открил дека малиот Арчи сепак ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 379 | | | веќе видена

Неидентификувани напаѓачи пукале кон прозорците на наргиле-бар во Штутгарт, јави ДПА, повикувајќи се на полициски портпарол. Во инцидентот нема жртви. Вработен ...
сите 99 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една недела пред да се роди ја донесе оваа одлука: Кралицата новиот принц Арчи го даруваше со вреден подарок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: