Повеќе вести како оваа (25)

Кралицата Елизабета Втора една недела откако се роди нејзиниот правнук одлучи да го дарува со вреден подарок кој е од големо значење за неа и кралското ...
сите 8 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета Втора една недела откако се роди нејзиниот правнук одлучи да го дарува со вреден подарок кој е од големо значење за неа и кралското ...
| | веќе видена | слични

Војводата и војвотката од Сасекс го реновираа Фрогмор Котиџ во Виндзор и имотот од пет градби сега е претворен во еден дом со 10 спални соби. Ова реновирање ќе ...
| | веќе видена | слични

Вовјводата и војвотката од Сасекс, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, ќе се преселат во новиот дом на имотот Виндзор на почетокот на следната година, пренесува агенцијата „Асошиејтед прес“. Како што пишува агенцијата, кралската двојка ќе се исели од Кенсингтонската палата и ќе премине во Фрогмор Котиџ на имотот во дворецот Виндзор, каде ќе се подготвуваат за раѓањето на своето прво дете, кое се очекува да стигне на пролет. Станува збор за имотот Фрогмор, кој им го подарила кралицата Елизабета II, а токму на ова место Хари и Меган го направија службеното фотографиање по повод свршувачката на крајот на декември минатата година. „Војводата и војвотката од Сасекс, се подготвуваат да се преселат во Фрогмор, по повод доаѓањето на новиот член во кралското семејство. Службената канцеларија на Хари и понатаму ќе остане во палатата Кенсингтон“, стои во службената објава која стигнала од кралската палата. Куќата со имотот оригинално ја купил кралот Џорџ III, како подарок за својата сопруга Шарлот. На неа се ...
| | веќе видена | слични

Принцезата од Кембриџ роди здраво машко дете со што принцот Чарлс доби внук а кралицата Елизабета правнук кој што е трет во редот за кралскиот трон. Нејзиното височество, Војвотката од Кембриџ попладнево роди здраво машко дете, тешко 3.8 килограми. Сопругата на принцот Вилијам успешно се породила по природен пат во болницата сент мери во западен Лондон а кралското семејство соопштило дека Кејт се породила во 16.24 часот и дека на свет донела машко бебе тешко 3.790 грама. Породувањето на кое присуствувал и гордиот татко принцот Вилијам. траело 11 часа. Веста за продувањето за разлика од предходно наместо од Бакингемската палата сега дошле од од Кенсингтонската палата, што дел од набљудувачите го сметаат како сигнал дека наскоро ќе има промени во кралското семејство. Внукот на чарлс кој што сеуште нема име може да стане крал на англија ако од тронот се откажат неговиот дето и татко му вилијам. Принцот Хари сега е четврти во редот кој води до кралска позиција.
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета на првата средба со својот нов внук Арчи, синот на принцот Хари и војвотката од Сасеск Меган Маркл, донесе и многу вреден подарок. Имено ...
| | веќе видена | слични

Војводата и војвотката од Сасекс ќе соопштат дека се родило кралското бебе „откако ќе прослават приватно како ново семејство“, соопшти денеска Кенсингтонската ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и принцот Хари очекуваат принова, потврди Кенсингтонската палата. Кралското бебе ќе се роди на пролет, 2019. Војвотката од Сасекс е бремена, оваа вест брзо се прошири на социјалните медиуми, а доаѓа од Кенсингтонската палата. Сите гласини за наводната бременост на поранешната американска глумица, сега се потврдија. -Кралското семејство е среќно за веста и сите лично им честитаа пред да заминат на нивното патување во Австралија – објавува весникот „Мирор“. Од Кенсингтон палатата не наведуваат во кој месец од бременоста е Меган, но судејќи според прогнозите за породувањето, веќе се зборува дека е во третиот.
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета II ќе го пропушти крштевањето на својот правнук Арчи, синот на принцот Хари и Меган Маркл, кое ќе се одржи денес во Виндзор, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам го чекаат своето второ дете. Кралското семејство преку официјално соопштение ја објави веста за бременоста. „Кралицата и членовите на двете семејства се пресреќни поради веста“ – се вели во соопштението. Сѐ уште не е познат полот на бебето кое ќе се роди следната година. Како и во првата бременост, војвотката Кетрин страда од екстремни утрински мачнини, па нејзината состојба е одблиску следена од доктори во Кенсингтонската палата. Принцот Вилијам и Кетрин стапија во брак на 29 април 2011 година, а во јули минатата година им се роди првото дете, принцот Џорџ. Follow @femina_mk
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и војвотката од Сасекс Меган Маркл се оддалечуваат од кралското семејство па овогодинашните божикни празници ќе ги слават далеку од Бакингемската ...
| | веќе видена | слични

Меган, војвотката од Сасекс, се појави јавно за прв пат од раѓањето на нејзиниот син Арчи пред четири недели. Таа беше забележана на прославата на официјалниот ...
| | веќе видена | слични

Меган Маркл и Кејт Мидлтон не можат да се поднесат една со друга, пишуваат британските медиуми. Војвотката од Сасекс, заедно со нејзиниот сопруг принцот Хари одлучиле да ја напуштат Кенсингтонската палата, затоа што не сакаат да живеат во близина на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам. Меган и принцот Хари во моментов живеат во двособен стан во Кенсингтонската палата, додека едниот дел се реновира за да кралската двојка добие поголем и простран животен простор. Меган и Хари наскоро се очекува да се преселат во Апартманот 1, поточно во делот на палатата кој има 21 соба и за чие реновирање се вложени 1,6 милиони долари. Доколку се преселат ќе станат први комшии на Кејт и Вилијам кои живеат во Апартманот 1А. Но, англиските медиуми пишуваат дека Меган и Хари сакаат да живеат во поголем и простран дом, поради нивната принова која ја очекуваат на пролет, но дека не сакаат да се вселат во Апартманот 1, поради тоа што не сакаат да им бидат први комшии на Кејт и Вилијам. Ваквата реакција на Меган и Хари само ги поттикна ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета Втора наводно ќе ја пропушти крштевката на својот правнук Арчи, синот на принцот Хари и Меган Маркл, која ќе се одржи денеска во Виндзор, ...
| | веќе видена | слични

Кралицата Елизабета на првата средба со својот нов внук Арчи, синот на принцот Хари и војвотката од Сасеск Меган Маркл, донесе и многу вреден подарок.Имено ...
| | веќе видена | слични

Ретки се повозрасните жени кои храбро би носеле тесен фустан со животински принт. Но, Ракел Велч, чие име се поврзува со статусот секс симбол, не ја заобиколува сексапилната облека. 73-годишната актерка неодамна привлекуваше погледи на забава по повод доделувањето на Еми награди во фустан со леопардски принт од Долче и Габана. Неколку месеци претходно истиот модел на италијанската модна куќа го носеше супермоделот Хајди Клум на една од аудициите за шоуто „America's Got Talent“. Чиј изглед ви се допаѓа повеќе? Ракел Велч vs. Хајди Клум Долче и Габана Follow @femina_mk
| | веќе видена | слични

Меган сака да прави работи по свое, вели извор близок до кралското семејство за американскиот магазин „US Weekly“, со што наговести дека војвотката од Сасекс ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...