Жулијан Асанж и приказната на WikiLeaks


Џон Шиптон, таткото на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж тврди дека Еквадор го продале неговиот син во замена за кредит од Меѓународниот Монетарен Фонд во ...
| | веќе видена | слични

Властите во Еквадор го предадоа Жулијан Асанж во замена за кредит од Меѓународнот монетарен фонд, кој може да се добие само со одобрение на Вашингтон, вели ...
| | веќе видена | слични

Еквадор го продаде Џулијан Асанж во замена за кредит на ММФ, кој може да се добие само со одобрение на ваѓингтон, рече таткото на Џулијан Асанж, основачот на ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Џулијан Асанж, уапсен во Лондон, Џон Шиптон денеска во интервју за австралискиот телевизиски канал „9News“, изјави дека причината за протерувањето ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии
2 копии

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека вчерашното гласање за доверба на владата е само обид да се дисциплинира она мнозинство. ...
сите 281 | | | веќе видена

Да се внимава на наративот и да се избегнуваат провокации. Да се практикуваат европските вредности, а сојузништвото во НАТО и очекуваната блиска соработка во ...
сите 190 | | | веќе видена

На темата за која Георгиевски излезе јавно, Бучковски изјави дека за истото се разговарало меѓу нив уште пред тој да биде именуван за специјален претставник на ...
сите 190 | | | веќе видена

РАСТЕ БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Според неделниот извештај на Институтот за јавно здравје во периодот од 22 до 28 февруари 2021, тестирани се вкупно ...
сите 443 | | | веќе видена

Националниот координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка, Роберт Алаѓозовски, заедно со Јасмина Ѓоргиева, ...
сите 417 | | | веќе видена

Претседателката на „Транспаренси интернешенел Македонија“, Слаѓана Тасева, е скептична дека поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање ...
сите 328 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе предлог за определување мерка притвор за уште едно лице, за кое е поведена ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жулијан Асанж и приказната на WikiLeaks

Од:
До кого (е-маил):
Порака: