„Викиликс“ најави средба „Одбранете го Асанж од екстрадиција во САД“ во Лондон


2 копии

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
| | веќе видена | слични

Џон Шиптон, таткото на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж тврди дека Еквадор го продале неговиот син во замена за кредит од Меѓународниот Монетарен Фонд во ...
| | веќе видена | слични

Властите во Еквадор го предадоа Жулијан Асанж во замена за кредит од Меѓународнот монетарен фонд, кој може да се добие само со одобрение на Вашингтон, вели ...
| | веќе видена | слични

Еквадор го продаде Џулијан Асанж во замена за кредит на ММФ, кој може да се добие само со одобрение на ваѓингтон, рече таткото на Џулијан Асанж, основачот на ...
| | веќе видена | слични

Таткото на Џулијан Асанж, уапсен во Лондон, Џон Шиптон денеска во интервју за австралискиот телевизиски канал „9News“, изјави дека причината за протерувањето ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Останато

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 157 | | | веќе видена

Рената Дескоска успешно ја игра улогата на адвокат на мафијата. Јовевски ќе биде поканет на работни групи, на кои тој ќе може да го елаборира неговиот став. ...
сите 445 | | | веќе видена

Правосудниот систем е загрозен од политички и бизнис елити кои се инсталирани во време на режимот на Никола Груевски Таквата правосудна машинерија, избрана на ...
сите 159 | | | веќе видена

Неутешната Ванеса Брајант се обидува да остане силна после трагичната смрт на својот сопруг Коби и ќерката Џиана, поради трите ќерки кои ги доби во бракот со ...
сите 319 | | | веќе видена

Американскиот Национален одбор за безбедност во сообраќајот (НТСБ) денеска соопшти дека непостоењето на црна кутија во хеликоптерот во кој загинаа кошаркарот ...
сите 222 | | | веќе видена

Тој се обратил до обвинителството, но од таму го посочиле на судот.   Канал 5 ја контактираше обвинителката Русковска. Во телефонски разговор таа ги отфрли ...
сите 158 | | | веќе видена

Разобличени се сите маски на независно расцветано судство на Зоран Заев, кое всушност е судство зависно од власта на Заев и СДСМ. Кацарска судството и ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Викиликс“ најави средба „Одбранете го Асанж од екстрадиција во САД“ во Лондон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: