Германската канцеларка Ангела Меркел смета дека е од исклучително важност за Европа да развие сопствено производство на батерии, пренесе Reuters . Ова ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Македонските маркетинг агенции „Еден на еден“ и „Glitch Agency“ се единствените домашни агенции кои се вратија со признанија од овогодинешното издание на ...
сите 7 | | | веќе видена

Денес е последниот ден за купување на карта по Early Bird цена од 4,244 денари. Попустот важи до крај на денот, односно 23 часот и 59 минути, или пак до ...
сите 2 | | | веќе видена

Dragonfly, или контроверзниот пребарувач кој Google го прави за Кина нема да помогне за поголема приватност на граѓаните на Кина. Пребарувачот ќе овозможи ...
сите 19 | | | веќе видена

Кинеските власти го „притиснаа копчето“ за над 4 000 веб страници. Забраната доаѓа по неколку месечна кампања во која се обрнуваше внимание на опасностите од ...
сите 19 | | | веќе видена

Овој текст е дел од серијалот “ ФИТР грантови ” во кои што ги контактиравме фирмите кои имаат ИТ решенија од 79-те добитници на последниот повик за грантови на ...
сите 6 | | | веќе видена

Факултетот за електротехника и информациски технологии по шести пат ќе организира воведен курс за програмирање. Курсот се одржува од 24 септември до 28 ...
сите 18 | | | веќе видена

next