Настаните и влезот на поддржувачите на Доналд Трамп во Конгресот минатата недела, предизвикаа голем дел од друштвените мрежи да го преиспитаат својот став кон ...
сите 61 | | | веќе видена

Федералното истражно биро разгледува дали со пробивање на алатката TeamCity од JetBrains започнаа големите напади објавени минатиот месец . За овие напади е ...
сите 10 | | | веќе видена

Се чини дека јануари ќе биде исклучително тивок месец во поглед на нови игри. Со оглед на тоа каква година имавме, можеби и не е лошо да се започне оваа на ...
сите 2 | | | веќе видена

Почнува нова серија на видео туторијали на Никола Ѓоргиев, кој досега сподели неколку серии видео-лекции за популарни и корисни технологии. Новите туторијали ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога се работи за продажба на пакети со дигитални игри, Humble Bundle е еден од најдобрите вебсајтови, особено кога ќе се земе во предвид дека дел од парите ...
сите 4 | | | веќе видена

next