Петата епизода од оваа сезона секако ќе биде запаметена по Read Dead Redemption 2. Играта најверојатно ќе остане единствен кандидат за игра на годината и сосем ...
сите 7 | | | веќе видена

Сите оние кои ќе ја преземат Destiny 2 од Battle.net клиентот на Blizzard до 18.ноември, бесплатно ќе можат да ја играат основната игра засекогаш. „Знаеме дека ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонската репрезентација во Counter Strike Global Offensive ги доби противниците за претстојното Светското е-спорт првенство кое ќе се одржи во Каошиунг. ...
сите 8 | | | веќе видена

Марио Сегал во 80-те беше успешен италијанско-американски инвеститор во недвижности. Сепак без сомневање ќе биде далеку попознат како човекот кој му го ...
сите 2 | | | веќе видена

iFixit има еден од најинтересните начини на претставување на телефоните и уредите, а тоа е случај и со RED Hydrogen One. Како помина телефонот погледнете во ...
сите 4 | | | веќе видена

next